Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/jakie-felgi-do-czerwonego-auta-jaki-kolor-wybrac/11405/ 2018-10-18 13:33:32.000000

Jakie felgi do czerwonego auta? Jaki kolor wybrać?

Kolor felg w istotny sposób wpływa na design całego samochodu. Jakie felgi pasują do czerwonego nadwozia?

Jakie felgi pasują do czerwonego auta?

Zmiana koloru felg to najszybszy sposób na odmianę wyglądu samochodu. Przy tym jest to sposób stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi modyfikacjami, które tak znacząco odmieniłyby design samochodu. Nic dziwnego, że wielu właścicieli samochodów bierze pod uwagę zakup lub przemalowanie felg na inny kolor, by odświeżyć wygląd auta.

Jeszcze jakiś czas temu zakup kolorowych felg wiązał się z bardzo wysokim wydatkiem, stąd wiele osób decydowało się raczej na przemalowanie użytkowanych felg. Dziś kolorowe felgi są już zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, dlatego coraz więcej osób kupuje gotowe produkty tego typu.

Felgi do czerwonego auta mogą dodać mu elegancji albo wprowadzić ciekawy, kontrastowy efekt wizualny. Zanim sięgniemy po portfel, warto zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy.

  • Kontrastowym i wyróżniającym się – intensywny kolor felgi sprawia, że auto zdecydowanie mocniej rzuca się w oczy. To sposób na błyskawiczne odmienienie jego wyglądu. Trzeba jednak przemyśleć kwestię dopasowania koloru felg do czerwonego samochodu, gdyż z czerwienią nie każdy kolor wygląda dobrze.
  • Klasycznym i eleganckimfelgi stalowe, aluminiowe, srebrzyste, chromowane i matowe to warianty, które nigdy nie wychodzą z mody i doskonale pasują do większości samochodów.

Jaki kolor felg do czerwonego auta?

Czerwony kolor nadwozia sam w sobie jest mocno wyróżniający się, dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię doboru felg do czerwonego samochodu. Wiele zależy od konkretnego odcienia czerwieni, z jakim ma się do czynienia.

https://images.morele.net/news/2018/09/11405/11405_wp-contentuploads201509Mercedes-Benz-CLA-Shooting-Brake-Brock-B33-SGVP-18Zoll.jpg

  • Jakie felgi do czerwonego auta? Intensywna czerwień zdecydowanie mocno rzuca się w oczy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać kolor felgi do czerwonego auta. Wszystko zależy od preferencji i gustu. Elegancki efekt uzyskamy wybierając felgi metaliczne lub w ciemnym złocie. Efekt kontrastowy, ale wciąż dość szykowny uzyskamy kupując do czerwonego auta felgi czarne, grafitowe, brązowe i w innych kolorach neutralnych. Ciekawą opcją będą również felgi czarno-czerwone. Do aut sportowych w czerwonym kolorze można natomiast wybrać nawet felgi w ciemnej zieleni, granacie, felgi białe, a także żółte.
  • Jakie felgi do bordowego auta? Bordowe samochody nie są już tak wyraziste, jak czerwone. Jaki kolor felgi do bordowego auta będzie najlepszy? Ciemniejszy odcień lakieru sprawia, że nadwozie jeszcze wyraźniej kontrastuje z kolorem felg. Do bordowego auta można polecić wszelkie kolory neutralne felg (srebrne, szare, grafitowe, chromowane), ale również felgi w ciemnym granacie, ciemnej zieleni, ciemnym złocie, białe felgi oraz dwukolorowe.
  • Jakie felgi do wiśniowego auta? Wiśniowy odcień nadwozia doskonale wygląda z neutralnymi felgami (srebrne, chromowane, matowe, grafitowe), ale też z różnymi odcieniami granatu i zieleni. Do samochodu w wiśniowej czerwieni można również polecić felgi białe.

Jak dobrać felgi do koloru auta?

Kolor felg w istotny sposób wpływa na wygląd oraz charakter całego samochodu. To kwestia estetyczna, która dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. By wybrać odpowiedni odcień felg i uzyskać zamierzony efekt, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  • Jaki jest dokładny odcień samochodu i temperatura barwy nadwozia? Warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy wyborze felg. Do ciepłych odcieni czerwieni będą pasowały inne kolory niż do chłodnych.
  • Jaki to model i rodzaj samochodu? Zupełnie inaczej wyglądają felgi w intensywnym kolorze w zestawie ze sportowym, nowoczesnym samochodem, a inaczej w połączeniu ze starym kombi. Do samochodów klasycznych i eleganckich najlepiej wybierać felgi o neutralnych kolorach. Barwne i intensywne kolory felg najlepiej współgrają z samochodami o sportowej linii.
  • Czy interesuje nas zakup felg czy przemalowanie posiadanych? Warto rozważyć także i tę kwestię. Jeśli mamy felgi stalowe o wątpliwej estetyce, to raczej nie warto malować ich na wyrazisty i rzucający się w oczy odcień, bo będą zanadto podkreślone, a sam kolor nie sprawi, że zaczną wyglądać wystrzałowo.
  • Jaki efekt wizualny chcemy uzyskać? Ostatecznie idealny kolor felg do czerwonego samochodu to wyłącznie kwestia gustu. Jeśli preferujemy elegancję, nie traćmy czasu na przeglądanie felg w odcieniu limonki. Jeśli lubimy mocne kontrasty, to również od razu skupmy się na właściwych odcieniach.

Oferta kolorowych felg jest szeroka, a do tego dochodzi możliwość przemalowania użytkowanych dotychczas felg na nowy kolor. To stwarza bardzo duże możliwości modyfikacji wyglądu czerwonego samochodu. Warto pamiętać o tym, że jasne felgi będą wymagały bardzo częstego czyszczenia, ciemniejsze kolory felg wydają się zdecydowanie praktyczniejsze.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)