Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-calorocznych-185-60-jakie-ogumienie-wybrac/12650/ 2018-12-11 09:22:02.000000

Ranking opon całorocznych 185/60. Jakie ogumienie wybrać?

Zakup opon całorocznych wymaga zwrócenia uwagi na wiele kwestii – pomocne w tym okażą się nasze rankingi.

Ranking opon całorocznych 185/60 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Kategoria produktów o szerokości 185 i profilu 60 jest bardzo zróżnicowana – znaleźć można w niej modele różniące się nie tylko wykorzystanymi materiałami, ale również istotnymi parametrami technicznymi, które wpływają na komfort i bezpieczeństwa jazdy w konkretnych warunkach. Wszystko to sprawia, że nie warto decydować się na pierwsze lepsze ogumienie.

Test opon całorocznych wykazuje, że wspomniane wcześniej różnice rzeczywiście mają znaczenie. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup produktów cieszących się szczególnym uznaniem wśród innych kierowców. W tym właśnie celu tworzony jest nasz ranking opon całorocznych.

Warto podkreślić, że jest on generowany automatycznie, a pod uwagę brane są przede wszystkim istotne dane sprzedażowe. Sprawia to, że w zestawieniu znajdują się wyłącznie te opony, które są chętnie wybierane przez klientów sklepu. To zaś jest bezpośrednio związane z jakością wykonania ogumienia. Potwierdzają to zresztą oceny opon całorocznych – modele znajdujące się na szczycie list sprzedaży zazwyczaj są niezwykle cenione przez kierowców.

Warto nadmienić, że tworzony jest ranking opon klasy średnie i premium, znajdą się więc w nim rozwiązania dla każdego. Ze względu na fakt, że zestawienia są regularnie aktualizowane, klienci zawsze mogą liczyć na dostęp do świeżych danych sprzedażowych, które pozwolą w sposób znaczący skrócić i ułatwić cały proces zakupowy. W przypadku opon całorocznych jest to niezwykle ważne.

Dobre oceny całoroczne – jak wybrać?

Określenie odpowiedniej szerokości i profilu to nie wszystko. Pod uwagę należy wziąć również szereg innych parametrów, które także mają spory wpływ. Wspomnieć można chociażby o średnicy opony, która podawana jest zaraz po symbolu R. Biorąc pod uwagę ofertę rynkową, dostępne do zakupu są opony całoroczne 185/60 R14 oraz R15.

 

Jak łatwo można się domyślić, producenci wykorzystują różne bieżniki, tak aby lepiej dostosować swoje produkty do konkretnych warunków panujących na drodze. Opony bieżnikowane mogą wyróżniać się ekologicznym charakterem czy też lepszą przyczepnością. A skoro już o tym parametrze mowa, przed zakupem ogumienia warto sprawdzić, jak zachowuje się na mokrych nawierzchniach (wyznaczane są klasy hamowania – od A do E). Do tego należy dodać również poziom generowanego hałasu oraz opory toczenia.

Warto wiedzieć!

Ze względu na ogromne zróżnicowanie oferty rynkowej, warto sprawdzić również, jak jest najlepsza firma opon całorocznych. W tym celu warto oczywiście zaznajomić się z naszymi rankingami, a także opiniami innych klientów. Polecane są między innymi opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)