Udostępnij
Skomentuj

Ranking opon całorocznych 185/65. Najczęściej wybierane modele

W doborze ogumienia niezwykle pomocne okażą się zestawienia najlepszych produktów.

Ranking opon całorocznych 185/65 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać

Jak wiadomo, dobór konkretnych parametrów opon do posiadanego samochodu jest niezwykle istotny. Podczas wymiany ogumienia często decydujemy się na pomoc fachowców, którzy niejako za nas dokonują wyboru. Nie jest to oczywiście jedyna możliwa droga – na rynku znaleźć można bowiem mnóstwo rozwiązań, które dobrać możemy sami. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku opon całorocznych, które są w stanie pracować na każdym rodzaju nawierzchni.

Jeśli jednak trudno jest nam odnaleźć się w natłoku ofert rynkowych, warto przeanalizować rozmaite testy i rankingi opon całorocznych. Są one publikowane na naszej stronie regularnie, dlatego zawsze możemy liczyć na najświeższe dane.

Zestawienia są generowane w sposób automatyczny, pod uwagę brane są przede wszystkim kluczowe dane sprzedażowe, pozwalające szybko zorientować się, jakie dokładnie rozwiązanie jest obecnie na topie. Taka metoda powoduje również, że w rankingu TOP 10 najlepszych opon całorocznych pojawią się wyłącznie wyroby najlepszych firm, cieszących się sporym uznaniem wśród kierowców.

Po przeanalizowaniu kolejnych pozycji w rankingu, warto sprawdzić także oceny opon całorocznych, wystawiane przez użytkowników serwisu. Nie tylko dzielą się oni własnymi doświadczeniami, ale również wskazują na wszelkie mocne i słabe strony wybranych rozwiązań. Wszystko to sprawia, że jeszcze na etapie zakupu jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkie ogumienia, które na pewno nie spełnią naszych potrzeb i wymagań. Znacząco ułatwia to sprawę.

Dobre opony całoroczne 185/65 – jak wybrać?

Pomimo tego, że poruszamy się wokół modeli o tej samej szerokości i profilu, musimy pamiętać, że różnią się one między sobą w sposób znaczący. Dlaczego? Ponieważ wiele zależy od wykorzystanych materiałów, a także samego procesu produkcyjnego. Mając to na uwadze, przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić jeszcze kartę produktową interesującego nas ogumienia.

 

Wyczytamy z niej między innymi to, jakim współczynnikiem przyczepności wyróżnia się konkretna opona – mowa tu zwłaszcza o zachowaniu na nawierzchniach mokrych. Do tego warto dodać także opory toczenia wpływające na zużycie paliwa oraz hałas generowany podczas jazdy. Często można spotkać się ze specjalnymi rankingami głośności opon, które również warto wziąć pod uwagę. Nie należy zapominać także o średnicy – w katalogu dostępne są między innymi opony całoroczne 185/65 R14 i R15.

Warto wiedzieć!

Ostatnim istotnym kryterium jest renoma firmy, która odpowiada za przygotowanie ogumienia. Jak wiadomo, najlepszym wyborem okaże się zakup produktu cenionego producenta, który jest niejako gwarantem wysokiej jakości. W zestawieniu najlepszych firm znajda się między innymi opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)