Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-calorocznych-195-65-zestawienie-najlepszych-produktow/12652/ 2018-12-11 10:01:46.000000

Ranking opon całorocznych 195/65. Zestawienie najlepszych produktów

Przedstawiamy ranking całorocznych opon o szerokości 195 i profilu 65. Które ogumienie warto kupić?

Ranking opon całorocznych 195/65 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać

Dzięki licznym parametrom, możliwy jest dokładny dobór opon do posiadanego pojazdu. Kierowcy mogą również zdecydować się na ogumienie, które zagwarantuje utrzymanie komfortowych warunków jazdy na każdej nawierzchni. Do tego dochodzą również liczne rozwiązania dodatkowe, na które decydują się producenci.

W tym natłoku ofert można łatwo się zagubić, dlatego dobrym wyborem okaże się dokładna analiza zestawień publikowanych na łamach strony. Nasz ranking opon całorocznych wskazuje na najlepsze rozwiązania, które cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników.

W jaki sposób jest on tworzony? Pod uwagę brane są dane sprzedażowe – automatycznie generowany ranking najlepszych opon całorocznych pozwala więc przekonać się, jakie dokładnie rozwiązania cieszą się obecnie uznaniem. Oczywiście ich popularność nie bierze się z niczego. Wystarczy przeanalizować oceny opon całorocznych, by dojść do wniosku, które dokładnie modele cieszą się dobrą pinią.

Test opon całorocznych pozwala na znaczne zawężenie wyboru – nie musimy już przeglądać setki ofert w poszukiwaniu najlepszych produktów. Od razu wiemy, jakie opony o szerokości 195 i profilu 65 są warte zainteresowania. Dopiero gdy ostateczny wybór dotyczy dziesięciu najwyżej ocenianych modeli, możemy pokusić się o dokładniejsze porównanie, w ramach którego weźmiemy pod uwagę między innymi najistotniejsze parametry techniczne, wpływające chociażby na zachowanie pojazdu na drodze.

Opony całoroczne 195/65 – jak wybrać?

Wspomnianych kwestii jest co najmniej kilka. Na początek warto przyjrzeć się dokładniej budowie opony. Wielu producentów decyduje się na zastosowanie specjalnego rantu ochronnego, a także odpowiednie dostosowanego bieżnika, którego zadaniem jest sprawienie, że pojazd zachowa stabilność jazdy w różnych warunkach.

 

Analizując ranking opon klasy średniej czy też premium, należy wziąć pod uwagę również średnicę konkretnych modeli, która podawana jest po symbolu R. W przyjętej kategorii znaleźć można opony całoroczne 195/65 R15 i R16. W ten sposób przechodzimy do kolejnych ważnych parametrów. W sieci często można natknąć się na ranking głośności opon – producenci zazwyczaj podają, jaki hałas generuje ogumienie podczas jazdy. Pod uwagę warto wziąć także opory toczenia (im niższe, tym mniejszy pobór paliwa) oraz współczynnik przyczepności na mokrej nawierzchni.

Warto wiedzieć!

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto sprawdzić również to, jaka jest najlepsza firma opon całorocznych. Jak wiadomo, rynek jest przepełniony rozwiązaniami wielu producentów. Polecić można między innymi opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)