Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-calorocznych-205-55-co-wybrac/12653/ 2018-12-11 10:26:01.000000

Ranking opon całorocznych 205/55. Co wybrać?

Pomagamy wybrać opony, które będą wykorzystywane przez cały rok. Na jaki model 205/55 warto się zdecydować?

Ranking opon całorocznych 205/55 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać

Ogumienie całoroczne jest o tyle wygodne, że kierowcy nie są zmuszeni do jego wymiany przez każdym sezonem letnim bądź jesienno-zimowym. Skoro jednak decydujemy się na takie opony, powinniśmy zrobić wszystko, aby wybrać model odpowiedniej jakości, który zawsze zapewni nam bezpieczną i komfortową jazdę.

To oczywiście wymaga analizy istotnych parametrów technicznych, wpływający na zachowanie opon na drodze. Mowa tu między innymi o przyczepności i oporach toczenia. Zamiast przeglądać setki ofert, może skorzystać z rankingu opon całorocznych, który jest na naszej stronie generowany automatycznie.

Warto podkreślić, że zestawienie tworzone jest na podstawie danych sprzedażowych. Dzięki temu doskonale wiemy, jakie ogumienie jest wybierane najchętniej. Pozwala to w sposób znaczący zawęzić wybór tylko do tych modeli, które znajdują się na wysokiej półce jakościowej. Co równie ważne, ranking najlepszych opon całorocznych jest na bieżąco aktualizowany, dlatego zawsze możecie skorzystać ze świeżych informacji.

Ranking opon klasy średniej czy też premium rozwiązuje wiele problemów – nie każdy jest bowiem w stanie spędzić kilka godzin na wyborze najlepszego ogumienia. W zakupie jednego modelu pomocne okażą się również oceny opon całorocznych. Mowa w tym miejscu o opiniach naszych użytkowników, które są wystawiane zarówno w postaci gwiazdek, jak i w formie tekstowej. Dzielą się oni swoimi doświadczeniami, a także wskazują na ewentualne mankamenty ogumienia.

Jakie opony całoroczne 205/55 wybrać?

Taki zestaw informacji często wystarczy, by podjąć ostateczną decyzję. Jeśli jednak chcemy wejść w ten temat nieco głębiej, powinniśmy również przejrzeć karty produktowe interesujących nas modeli. Znajdziemy tam najważniejsze parametry techniczne, które powiedzą nam, jak opona sprawdzić się podczas jazdy.

 

Uwagę warto zwrócić między innymi na rodzaj zastosowanego bieżnika. Rozwój technologiczny jest tak duży, że producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, lepszych rozwiązań. Opony bieżnikowe mogą więc zmniejszyć zużycie paliwa, poprawić sterowność etc. Do tego dochodzi ewentualny rant ochronny. Podczas wyboru opony warto zwrócić uwagę także na jej średnice – w sklepie znajdziemy opony całoroczne 205/55 R17, R16 i R15. Nie należy zapominać także o wspominanych już parametrach przyczepności opony, oporów toczenia, a także poziomu hałasu generowanego podczas jazdy.

Warto wiedzieć!

Na koniec warto jeszcze powiedzieć kilka słów o firmach, które odpowiadają za przygotowanie ogumienia. Wiadome jest, że lepiej decydować się na rozwiązania renomowanych producentów, gwarantujących wysoką jakość wykonania. W sklepie dostępne są między innymi opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)