Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-calorocznych-245-45-jaki-model-wybrac/12655/ 2018-12-11 11:44:08.000000

Ranking opon całorocznych 245/45. Jaki model wybrać?

Przedstawiamy zestawienie najchętniej kupowanych opon całorocznych o szerokości 245 i profilu 45.

Ranking opon całorocznych 245/45 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać

Producenci ogumienia cały czas starają się przygotowywać coraz lepsze mieszanki, które okażą się odporne na wpływ czynników zewnętrznych, a także zapewnią bezpieczną i ekonomiczną jazdę w każdych możliwych warunkach. Zyskują na tym oczywiście kierowcy, który mogą przebierać w bardzo zróżnicowanych ofertach.

Czasem jednak wiąże się to z problemem decyzyjnym. Produktów jest bowiem tak dużo, że nie do końca wiadomo, który z nich sprawdzi się najlepiej. Pomocny w tym okaże się test opon całorocznych, a także ranking najlepszych opon całorocznych. W naszym serwisie jest on generowany automatycznie – pod uwagę brane są dane sprzedażowe, dzięki czemu znaleźć w nim można wyłącznie ogumienie cieszące się sporo popularnością wśród użytkowników sklepu. Daje nam to gwarancje, że mamy do czynienia z wyrobami rzeczywiście wartymi naszej uwagi.

To jednak nie wszystko, ponieważ ranking opon całorocznych może zostać uzupełniony analizą opinii klientów. Oceny opon całorocznych są wystawiane w formie graficznej (gwiazdki) i tekstowej. Dlatego też bardzo łatwo można sprawdzić, które modele są cenione, a które nie. Warto nadmienić, że ranking tworzony jest w oparciu o opony klasy średniej i premium. Zestawienie jest aktualizowane regularnie, dlatego zawsze macie dostęp do najświeższych informacji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wystarczy zaledwie kilka minut, by wybrać ogumienie, które będzie atrakcyjne zarówno pod względem cenowym, jak i jakości wykonania.

Opony całoroczne 245/45 – jak wybrać?

Warto nadmienić, że każda opona dostępna w sklepie została dokładnie opisana, dlatego łatwo można sprawdzić jej istotne parametry techniczne. Mowa tu chociażby o średnicy – w ofercie znajdują się opony całoroczne 245/45 R17, R18 oraz R19.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rodzaj zastosowanego bieżnika, obecność rantu ochronnego, poziom generowanego hałasu, a także na dwa parametry, które wpływają na sposób zachowania się samochodu. Mowa o współczynniku przyczepności na mokrej nawierzchni oraz oporach toczenia. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z parametrem wskazującym na potencjalną drogę hamowania. Każda opona otrzymuję klasę – do A (najlepsza) do E.

 

Opory toczenia mają natomiast wpływ na zużycie paliwa przez samochód. Im są mniejsze, tym jazda okaże się ekonomiczniejsza. Biorąc to wszystko pod uwagę, wybór opon okaże się znacznie łatwiejszy.

Warto wiedzieć!

Na koniec należy wspomnieć także o renomie producentów odpowiedzialnych za przygotowanie opon. Jeśli zdecydujemy się na ogumienie cenionej i sprawdzonej firmy, możemy mieć pewność, że jakość wykonania będzie co najmniej przyzwoita. Polecić można opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)