Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-letnich-205-55-jaki-wybrac-model/12658/ 2018-12-11 12:50:56.000000

Ranking opon letnich 205/55. Jaki wybrać model?

Przedstawiamy zestawienie niezwykle popularnych opon letnich o szerokości 205 i profilu 55.

Ranking opon letnich 205/55 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Chcąc dokonać właściwego wyboru z katalogu ogumienia dostępnego na rynku, należy przeprowadzić dokładny test opon letnich, który pozwoli nam wskazać jeden, najlepszy model. Jeśli jednak nie macie na to czasu, powinniście skorzystać z publikowanych przez nas zestawień.

Ranking najlepszych opon letnich jest generowany automatycznie i dotyczy wszystkich produktów 205/55 dostępnych w katalogu sklepu. Pod uwagę brane są istotne dane sprzedażowe, które wskazują, jakie produkty cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników sklepu. W ten sposób łatwo można dojść do wniosku, co jest obecnie na topie. Zdecydowanie ułatwi to dokonanie ostatecznego wyboru, zwłaszcza gdy do końca nie wiemy, jakie ogumienie powinniśmy się zdecydować.

Nawet w jednej kategorii produktowej są dostępne opony zróżnicowane pod wieloma względami. Analiza ich wszystkich zająć może naprawdę sporo czasu, toteż ranking opon do samochodów osobowych okaże się niezwykle przydatną pomocą. Warto pamiętać, że zestawienie jest regularnie aktualizowane, dzięki czemu każdy może skorzystać z najświeższych danych sprzedażowych.

Jakby tego było mało, wybrać opony pomogą nam również wszelkie oceny opon letnich. Mowa o opiniach wystawianych przez użytkowników w formie gwiazdkowej i tekstowej. Często dzielą się oni swoimi doświadczeniami z użytkowania ogumienia, a także wskazują na ewentualne niedociągnięcia, które mogą mieć wpływ na naszą decyzję. Mowa tu między innymi o gorszej wytrzymałości mechanicznej i odporności na wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych.

Dobre opony letnie 205/55 – jak wybrać?

Warto jeszcze zastanowić się, co ma wpływ na ocenę wystawiane na łamach serwisu. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kluczowe parametry techniczne. To od nich bowiem zależy, jak opona zachowuje się na wybranych rodzajach nawierzchni i w konkretnych warunkach atmosferycznych.

Opony letnie są opisywane między innymi za sprawą przyczepności na mokrej nawierzchni. Zgodnie z europejskim systemem etykietowania, ogumieniu wystawiane są klasy (od A, najlepszej, do E), które wskazują, jaka jest droga hamowania na mokrej jezdni. Kolejnym ważnym parametrem są opory toczenia, które mogą wpłynąć na poziom zużycia paliwa. Jeśli będą niskie, jazda okażę się bardziej ekonomiczna.

 

Do tego należy dodać także inne kwestie, takie jak poziom generowanego hałasu, obecność rantu ochronnego oraz średnica – zakupić można opony letnie 205/55 R15, R16 i R17.

Warto wiedzieć!

Jeśli porównujemy ze sobą dwie bardzo podobne opony, warto kierować się renomą producenta. W przypadku produktu opracowanego przez uznaną firmę, możemy mieć pewność, że użyte ogumienie i wykorzystane technologie rzeczywiście zagwarantują komfortową i bezpieczną jazdę. Analizując ofertę rynkową, polecić można opony letnie Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)