Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-letnich-245-45-najczesciej-wybierane-produkty/12660/ 2018-12-11 12:54:04.000000

Ranking opon letnich 245/45. Najczęściej wybierane produkty

Analizujemy rynek ogumienia i wskazujemy na najchętniej wybierany opony letnie 245/45.

Ranking opon letnich 245/45 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Gdy oferta rynkowa jest szeroka, a firm proponujących swoje rozwiązania wiele, warto skorzystać z różnego rodzaju testów i rankingów opon letnich. Pozwolą one bowiem zdecydowanie skrócić cały proces wyboru, a także wskażą na modele, które rzeczywiście są warte zainteresowania.

Nasz ranking najlepszych opon letnich jest generowany automatycznie i obejmuje istotne dane sprzedażowe. Dzięki nim, łatwo możemy sprawdzić, jakie dokładnie modele opon są wybierane przez użytkowników najczęściej. Oczywiście sama popularność to nie wszystko, jednak należy podkreślić, że w branży motoryzacyjnej wybierane są tylko te rozwiązania, które naprawdę gwarantują co najmniej solidną jakość wykonania. W przypadku opon letnich jest to szczególnie ważne.

Zestawienie ogumienia jest na bieżąco aktualizowane, dlatego w każdej chwili możecie skorzystać ze świeżych danych sprzedażowych, także w przypadku opon o szerokości 245 i profilu 45. Ogumienie to jest niezwykle popularne – zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i SUV-ów, które wyróżniają się napędem 4x4.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto jeszcze prześledzić karty produktowe interesujących nas opon, a także sprawdzić, co na ich temat sądzą inni użytkownicy sklepu. Jest to doskonała okazja do tego, aby jeszcze przed zakupem dowiedzieć się o ewentualnych mankamentach, a także o tym, jak ogumienie zachowuje się w konkretnych warunkach drogowych.

Jak wybrać opony letnie 245/45?

Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że opony o wspomnianych parametrach są bardzo zróżnicowane. Uwagę należy zwrócić na wszystkie kwestie, które mają wpływ na dopasowanie ogumienia do pojazdu oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W pierwszym przypadku szczególnie ważnym parametrem będzie średnica opon. Analizując ofertę rynkową, wymienić możemy opony letnie 245/55 R17, R18, R19, a także R20. Do tego dochodzi również obecność (lub jej brak) rantu ochronnego, run flatu, nazwa bieżnika i rok produkcji. Następnie możemy przejść do parametrów użytkowych. Producenci i osoby z branży często przeprowadzają ranking głośności opon, który pozwala wskazać, jaki hałas jest generowany podczas jazdy (wartości podawane są w decybelach).

 

Spory wpływ na nasz wybór powinny mieć również opory toczenia, które przekładają się na zużycie paliwa, a także współczynnik przyczepności opon na mokrych nawierzchniach.

Warto wiedzieć!

Na koniec warto zostawić sobie wybór producenta, który odpowiada za przygotowania ogumienia. Oczywiście promowane będą przede wszystkim produkty renomowanych firm, które gwarantują wysoką jakość wykonania. Polecić można między innymi opony letnie Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)