Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-185-65-zestawienie-najlepszy-modeli/12661/ 2018-12-11 13:56:09.000000

Ranking opon zimowych 185/65. Zestawienie najlepszy modeli

Przedstawiamy ranking najczęściej kupowanych opon zimowych o szerokości 185 i profilu 65.

Ranking opon zimowych 185/65 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Sprawdzenie i dobranie niezbędnych wymiarów opon do posiadanego pojazdu nie załatwia całej sprawy. Na rynku dostępnych jest bowiem wielu zróżnicowanych modeli, które wyróżniają się konkretnymi bieżnikami i parametrami technicznymi. Analiza tych wszystkich informacji może okazać się trudna i czasochłonna, dlatego czasem lepiej skorzystać z pomocy w postaci odpowiednio przygotowanego rankingu.

Takie porównanie opon zimowych pozwoli na szybkie zorientowanie się, które dokładnie modele są warte naszego zainteresowania. Zestawienia publikowane w serwisie Motoria.pl biorą pod uwagę dane sprzedaże, wskazują więc opony, które są kupowane najczęściej. Określenie trendów rynkowych okaże się bardzo pomocne, zwłaszcza wtedy, gdy nie za bardzo wiemy, na jakie ogumienie powinniśmy się zdecydować.

Poza analizą rankingów możemy zająć się przejrzeniem opinii, jakie są wystawiane przez użytkowników sklepu. Oceny opon zimowych prezentowane są zarówno w formie graficznej (gwiazdki), jak i pisemnej – gwiazdki dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, a także wskazują na wszystkie mocne i słabe strony danych produktów. Tak kompleksowa dawka informacji sprawi, że dobór opon okaże się już tylko formalnością.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ranking producentów opon zimowych jest generowany automatycznie i regularnie, co oznacza, że zawsze macie dostęp do najświeższych danych sprzedażowych.

Jakie opony zimowe 185/55 wybrać?

Jeśli zależy nam na dokładnym sprawdzeniu jakości dostępnego ogumienia, warto wziąć pod uwagę także istotne parametry techniczne. Najpierw należy zakończyć sprawę wymiarów. Poza szerokością i profilem, ważna jest także średnica opon. Na rynku znaleźć można między innymi opony zimowe 185/55 R14 i R15. Dobranie konkretnego modelu jest bardzo ważne, dlatego należy podchodzić do tego z należytą uwagą.

 

Warto nadmienić, że producenci często przygotowują osobno opony dla samochodów osobowych i dla SUV-ów (4x4), co również należy mieć na uwadze. Skoro średnicę mamy już za sobą, możemy przejść do przeanalizowania rodzaju zastosowanego bieżnika, a także sprawdzenia, czy opona została wyposażona w run flat oraz rant ochronny. Na koniec należy jeszcze sprawdzić współczynnik przyczepności opony do mokrej nawierzchni (wpływa on na drogę hamowania – klasa A jest najlepsza, E najgorsza), opory toczenia oraz hałas generowany podczas jazdy.

Warto wiedzieć!

Dla niektórych kierowców istotnym kryterium wyboru jest także cena, co nie powinno dziwić. Warto czasem zdecydować się na nieco większą inwestycję i zakupić ogumienie sprawdzonego i cenionego producenta, który gwarantuje najwyższą jakość wykonania. W sklepie dostępne są między innymi opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)