Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-205-55-najlepsze-modele/12662/ 2018-12-11 13:56:27.000000

Ranking opon zimowych 205/55. Najlepsze modele

Wybór odpowiednich opon zimowych może ułatwić przygotowane zestawienie sprzedażowe.

Ranking opon zimowych 205/55 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Ze względu na bardzo szeroką ofertę rynkową, zakup ogumienia zimowego często okazuje się trudniejszy, niż nam się początkowo wydawało. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wymiary, ale również kluczowe parametry techniczne i zastosowane rozwiązania, dzięki którym samochód na mokrych nawierzchniach zachowuje się w sposób odpowiedni.

W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże przygotowane przez nas porównanie opon zimowych o szerokość 205 i profilu 55. Ranking tworzony jest na podstawie danych sprzedażowych, dlatego jest to doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się, które opony o wskazanych wymiarach są obecnie najpopularniejsze. Wszystko to sprawi, że długotrwała analiza każdego produktu nie będzie konieczna – test opon zimowych został bowiem wykonany za nas, wystarczy tylko przekonać się, które rozwiązania cieszą się największym uznaniem.

Warto podkreślić, że w zestawieniu brane są pod uwagę zarówno opony do samochodów osobowych, jak i ogumienie do SUV-a. Wszystko to pozwoli podjąć właściwą decyzję.

Ranking producentów opon zimowych 205/55 – jakie wybrać?

W zestawieniu znaleźć można opony klasy średniej i premium, wyróżniają się one wieloma parametrami, dlatego je również warto wziąć pod uwagę. O zachowaniu ogumienia na jezdni decyduje wiele czynników – niezwykle istotny jest chociażby współczynnik przyczepności na mokrej nawierzchni. Podane wartości na podstawie europejskiego systemy etykietowania dotyczą zdolności hamowania opony na jezdni pokrytej wodą – klasa A jest najlepsza, dalej jest klasa B, C oraz E.

Oceny opon zimowych wystawiane są również na podstawie oporów toczenia – im są mniejsze, tym możliwe jest większe ograniczenie zużycia paliwa. Do tego dochodzi również hałas generowany podczas jazdy samochodem.

 

Opony zimowe 205/55 są przystosowane zarówno do mniejszych pojazdów, jak i nieco większych. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę również na ich średnicę (dostępne są między innymi opony zimowe 205/55 R15, R16, i R17), rodzaj bieżnika oraz obecność ochronnego rantu. Nie bez znaczenia są także opinie klientów sklepu, którzy często dzielą się swoimi doświadczeniami z użytkowania konkretnych rozwiązań. Ich oceny pozwolą wyeliminować ogumienie, które okaże się nieodpowiednie dla naszego samochodu osobowego.

Warto wiedzieć!

Dobre opony zimowe przygotowywane są przez renomowanych producentów, dlatego to właśnie na nich warto postawić. Gwarantują oni wysoką jakość wykonania, a także zachowanie wszelkich najważniejszych parametrów jazdy. W ofercie sklepu znajdują się między innymi opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear. Jeśli więc nie czujecie się na siłach, by zdecydować o jednym, najlepszym produkcie, skorzystajcie z naszych rankingów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)