Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-205-60-ktore-modele-warto-wybrac/12663/ 2018-12-11 13:56:49.000000

Ranking opon zimowych 205/60. Które modele warto wybrać?

Analizujemy ofertę zimowych opon osobowych i dostawczych o szerokości 205 i profilu 60.

Ranking opon zimowych 205/60. TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Ogumienie o podanych wymiarach jest niezwykle popularne, dlatego znaleźć można je w samochodach dostawczych i osobowych, wyróżniających się różną wielkością – dostępne są także opony do SUV-ów.

Tak szeroki wybór sprawia, że często trudno zdecydować się na jeden produkt, zwłaszcza że producenci cały czas prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wszystko to sprawia, że bardzo pomocne okaże się porównanie opon zimowych, uwzględniające wszystkie dostępne na rynku rozwiązania.

Nasz ranking opon do samochodów osobowych (i nie tylko) obejmuje przede wszystkim dane sprzedażowe, dzięki którym każdy może łatwo zorientować się, co jest obecnie na topie. Popularność konkretnych produktów nie bierze się z niczego – przekładają się na nią między innymi testy opon zimowych oraz doświadczenia użytkowników, którzy często w opiniach dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Warto podkreślić, że ranking jakości opon samochodowych jest generowany automatycznie i regularnie, dlatego zawsze możecie liczyć na najświeższe dane. Dotyczą one zarówno opon klas średniej, jak i premium. Tak przygotowane zestawienie może znacznie ułatwić wybór konkretnego rozwiązania, zwłaszcza gdy wielu producentów opracowuje podobne ogumienie.

Opony zimowe 205/60 – jak wybrać?

Podczas doboru ogumienia, warto zwrócić uwagę nie tylko na szerokość i profil opony, ale również średnicę. W katalogu dostępne są opony zimowe 205/60 R15, a także R16 i R17. Wszystko to pozwoli dobrać ogumienie do konkretnego samochodu.

Oczywiście nie należy zapominać także o rodzaju zastosowanego bieżnika i najistotniejszych parametrach, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobre opony zimowe wyróżniają się między innymi odpowiednią przyczepnością na mokrych nawierzchniach. Informuje o tym specjalna klasa, która pozwala szybko zorientować się, jak pojazd zachowa się podczas hamowania. Najlepsze opony wyróżniają się klasą A, następnie jest klasa B, C i E.

 

Wiele mówi się również o tym, że rodzaj zastosowanego ogumienia może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa. Odpowiadają za opory toczenia – im są mniejsze, tym jazda okaże się ekonomiczniejsza. Podczas zakupu konkretnych rozwiązań warto zwrócić uwagę również na poziom generowanego hałasu (często przeprowadzany jest ranking głośności opon), a także okres produkcji opon.

Warto wiedzieć!

Ze względu na szeroką ofertę rynkową, niezwykle ważnym kryterium wyboru staje się również renoma producenta, który odpowiada za przygotowanie konkretnej opony. Jeśli zdecydujemy się na produkty sprawdzonej firmy, możemy być pewni jej wysokiej jakości. W ofercie sklepu dostępne są między innymi opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)