Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-225-50-jaki-model-wybrac/12666/ 2018-12-11 14:03:35.000000

Ranking opon zimowych 225/50. Jaki model wybrać?

Zestawienie najchętniej kupowanych opon zimowych 225/50 pozwoli zakupić najlepsze dostępne ogumienie.

Ranking opon zimowych 225/50 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Decydując się na zakup o wymianę opon w okresie jesienno-zimowym, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich wymiary. Gdy określona zostanie już szerokość i profil (w tym przypadku 225 i 50), połowa procesu zakupowego będzie za nami. Pod uwagę należy wziąć kolejne parametry, które okażą się kluczowe dla jakości interesującego nas produktu.

W wyborze konkretnego modelu niezwykle pomocne okaże się kompleksowe porównanie opon zimowych. Dzięki niemu otrzymujemy bowiem informacje, na które dokładnie rozwiązania warto zwrócić uwagę. Nasze rankingi jakości opon samochodowych obejmują rozbudowane dane sprzedażowe.  Przekłada się to na możliwość przeprowadzenia szybkiej analizy obecnych trendów rynkowych. Takie rankingi pozwolą nam dowiedzieć się, które opony są najchętniej wybierane – tak rozumiana popularność ma swoje źródło oczywiście w jakości wykonania ogumienia

Wystarczy zresztą przeanalizować wszelkie oceny opon zimowych, by dojść do wniosku, że modele znajdujące się na szczytach list sprzedaży najczęściej są oceniane bardzo wysoko. Dla pewności warto jeszcze przeanalizować rozmaite testy opon zimowych oraz ich karty produktowe. Zawarte tam informacje wskazują między innymi na najważniejsze parametry techniczne.

Warto podkreślić, że ranking producentów opon zimowych jest generowany w sposób automatyczny i regularny. Dzięki temu klienci zawsze dysponują świeżymi informacjami, które pomogą w dokonaniu ostatecznej decyzji.

Opony zimowe 225/50 – jak dokonać wyboru?

Warto jeszcze wrócić do wspomnianych już parametrów technicznych, które mają przełożenie na zachowanie się ogumienia na drodze. O czym dokładnie jest tu mowa? Niezwykle istotne są dwa współczynniki. Pierwszy z nich dotyczy przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Im wyższa klasa (najlepiej A), tym krótsza jest droga hamowania.

 

Wiele osób narzeka, że słabej jakości opony przekładają się na większe zużycie paliwa. Mają na to wpływ opory toczenia, dlatego to także na nie warto zwrócić uwagę. Powinny być one jak najmniejsze. Oczywiście znaczenie mają także parametry wpływające na komfort jazdy – szczególną uwagę należy zwrócić na ranking głośności opon. Jest coś jeszcze warte sprawdzenia? Wspomnieć należy o średnicy, która jest podawana zazwyczaj zaraz po szerokości i profilu. W sklepie znaleźć można opony zimowe 225/50 R16, R17, R18, a także R19.

Warto wiedzieć!

W branży motoryzacyjnej renoma producenta odpowiedzialnego za przygotowanie wybranych produktów jest bardzo ważna. Tyczy się to także ogumienia – modele uznanych firm gwarantują nie tylko odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, ale również odpowiednie parametry jazdy. Szczególnie godne polecenia się opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)