Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-235-45-ktore-z-nich-sa-wybierane-najchetniej/12667/ 2018-12-11 14:08:09.000000

Ranking opon zimowych 235/45. Które z nich są wybierane najchętniej?

Jeśli nie wiecie, jakie opony zimowe 235/45 wybrać, sprawdźcie nasz najnowszy ranking.

Ranking opon zimowych 235/45 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Ogumienie tej szerokości wykorzystywane jest w wielu samochodach osobowych, także w modelach o terenowym charakterze i SUV-ach, wyróżniających się napędem 4x4. Co ważne, modele z profilem 45 są oferowane w wielu bardzo zróżnicowanych odmianach. Uwagę należy zwrócić nie tylko na ich wymiary, ale również rodzaj zastosowanego bieżnika oraz kluczowe parametry techniczne, które zdradzają, jak opony zachowują się na drodze w różnych warunkach. W okresie jesienno-zimowym jest to szczególne ważne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wybór jednego modelu może okazać się trudniejszy, niż wcześniej myśleliśmy. Dobranie opony pod kątem jej wymiarów nie załatwia bowiem sprawy. Oczywiście możemy zdecydować się na pierwsze lepsze produkty, jednak nigdy nie mamy pewności, czy okażą się one odpowiedniej jakości.

Wszystko to sprawia, że warto skorzystać z informacji, jakie zapewnia nam porównanie opon zimowych. Publikowane na łamach strony rankingi obejmują przede wszystkim dane sprzedażowe, dzięki czemu łatwo możemy zorientować się, jakie obecnie panują trendy rynkowe. Tak opracowany ranking opon do samochodów osobowych okażę się bardzo pomocny, zwłaszcza gdy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w zakupie ogumienia.

Jak wybrać opony zimowe 235/45?

Do analizy zestawień sprzedażowych warto dołożyć również przegląd opinii wystawianych przez użytkowników sklepu oraz wszystkich najważniejszych parametrów technicznych. Możemy podzielić je na dwie grupy – w pierwszej znajdą się kwestie wpływające na prawidłowe dobranie opon i zachowanie ich na drodze, a w drugiej parametry decydujące o komforcie jazdy.

Jeżeli chodzi o pierwszą grupę, warto zwrócić uwagę na to, jaki bieżnik został zastosowany. Niezwykle istotna okaże się również średnica opon. Pod tym względem rynek jest bardzo zróżnicowany. Zakupić możemy bowiem opony zimowe 235/45 R17, R18, R19, a nawet R20. Wszystko to sprawia, że kwestii tej nie należy pomijać.

 

Przechodząc dalej, warto sprawdzić również współczynnik przyczepności ogumienia na mokrych nawierzchniach. Decyduje on bowiem o drodze hamowania. Jeśli natomiast chodzi o kwestie wpływające na komfort jazdy, należy do nich przede wszystkim poziom hałasu generowany podczas jazdy oraz opory toczenia. Jeśli będą niskie, możemy liczyć na poważne zredukowanie zużycia paliwa.

Warto wiedzieć!

Rynek opon zimowych jest bardzo zróżnicowany, niezależnie od wybranych wymiarów ogumienia. Dlatego też warto w pierwszej kolejności interesować się produktami przygotowanymi przez uznanych producentów, którzy są wysoko oceniani przez kierowców. W przypadku omówionych wyżej modeli, polecić można opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)