Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-245-45-zestawienie-najpopularniejszych-modeli/12668/ 2018-12-11 13:35:22.000000

Ranking opon zimowych 245/45. Zestawienie najpopularniejszych modeli

Pomagamy w wyborze opon zimowych o szerokości 245 i profilu 45. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Ranking opon zimowych 245/45 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Zimowe ogumienie dostępne na rynku jest niezwykle zróżnicowane. Opony o szerokości 245 i profilu 45 są wykorzystywane zarówno w niewielkich, jak i nieco większych samochodach osobowych i SUV-ach. Są one bardzo popularne, zwłaszcza modele wyróżniające się nowoczesnym bieżnikiem, gwarantującym doskonałe zachowanie pojazdu na nawierzchni mokrej i śliskiej.

Wszystko to sprawia, że przed dokonaniem wyboru konkretnego rozwiązania niezbędne jest porównanie opon zimowych. Wymaga to jednak przeanalizowania setek produktów, na co nie każdy ma czas. Rozwiązaniem w tej sytuacji okaże się nasz ranking opon do samochodów osobowych. Jest on generowany automatycznie i regularnie, dzięki temu zawsze macie dostęp do najświeższych danych.

W teście opon zimowych brane pod uwagę są dane sprzedażowe – analizując zestawienie, łatwo można więc sprawdzić, które dokładnie produkty cieszą się popularnością wśród naszych użytkowników. Skoro są one często wybierane, można przypuszczać, że wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Na łamach serwisu publikujemy ranking opon klasy średniej i premium, znajdują się w nim także opony do SUV-a. Dzięki temu, każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie ogumienie.

Jak wybrać opony zimowe 245/45?

Jak można łatwo się domyślić, producenci robią wszystko, aby ich produkty wyróżniały się najlepszymi parametrami. Opony zimowe bieżnikowane często są udoskonalane w taki sposób, aby skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz zredukować zużycie paliwa.

Wszystko to można sprawdzić analizują dwa parametry. Pierwszym z nich jest współczynnik przyczepności opony na mokrej nawierzchni – modele oznaczone symbolem A są pod tym względem najlepsze, dalej mamy klasę B, C oraz E. Drugim istotnym parametrem są opory toczenia – im są one niższe, tym mniej paliwa jest zużywane podczas jazdy.

 

Pod uwagę należy wziąć także ranking głośności opon. Niektóre modele generują spory hałas podczas jazdy, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę. Do tego wszystkiego warto dodać również rodzaj zastosowanego bieżnika, run flat oraz rant ochronny. Pod uwagę trzeba wziąć także średnicę opony – w sklepie oferowane są między innymi opony zimowe 245/45 R17, R18 oraz R19.

Warto wiedzieć!

Opracowywaniem i produkcją ogumienia zimowego zajmuje się wiele firm z całego świata, dzięki czemu możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty. Na pierwszym miejscu warto jednak stawiać produkty pochodzące od producentów cieszących się odpowiednią renomą na rynku. Gwarantują oni bowiem utrzymanie wysokiego poziomu wykonania. W naszym rankingu jakości opon samochodowych dostępne są między innymi opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)