Zostań Świętym Mikołajem! Skorzystaj z gotowych list zakupowych

Chcesz zrobić bliskim prezent na Święta, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wciąż poszukujesz inspiracji na świąteczną paczkę dla siostry, brata, mamy, dziadka czy czworonożnego przyjaciela? Zespołem morele.net postanowiliśmy wyjść naprzeciw i przygotowaliśmy dla Was listy zakupowe, które mamy nadzieję, posłużą jako inspiracja przy doborze prezentu.

Komentarze: 0
Data: 22.12.2017

Opony do jazdy zimowej na motocyklu – jak wybrać? Jakie najlepsze?

W obawie przed śliską nawierzchnią wielu amatorów jazdy jednośladami rezygnuje zimą ze swojej pasji. Jeśli jednak odpowiednio przygotują się do tego okresu, nie będą skazani na przechowywanie motocykli w garażu. Podstawową czynnością, jaką muszą przeprowadzić, jest wymiana opon na zimowe.

Komentarze: 0
Data: 31.08.2017

Koło dwumasowe, a koło zamachowe - różnice.

Jeszcze do niedawna w samochodach montowane były jedynie koła zamachowe. Jednak wraz z rozwojem motoryzacji i tworzeniem silników charakteryzujących się coraz większymi momentami obrotowymi wystąpiła konieczność zamiany kół zamachowych na dwumasowe. Czym różnią się te elementy i jaką rolę pełnią?

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Zawieszenie samochodu - jeden z najważniejszych układów.

Wpływ na zachowanie samochodu, komfort jazdy, a także jej bezpieczeństwa ma przede wszystkim zawieszenie. Z tego też względu pełni ono niezwykle ważną rolę – warto zastanowić się nad jego budową oraz najczęstszymi usterkami.

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Wymiana paska rozrządu - jak i kiedy?

Dostarczane na rynek paski rozrządu wykonywane są z coraz trwalszych materiałów, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez bardzo długi czas. Nie oznacza to jednak wcale, że są wieczne – zaniechanie regularnego sprawdzania stanu paska może doprowadzić do jego zerwania.

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Czym grozi wyciek oleju silnikowego?

Aby samochód działał sprawnie, wymaga stosowania płynów eksploatacyjnych. Najważniejszym spośród nich jest olej silnikowy, dzięki któremu jednostka napędowa może pracować. Z tego względu niezwykle niebezpieczną sytuacją jest jego wyciek. Czym to grozi?

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Preparaty do usuwania kamienia i czyszczenia układu chłodzenia.

Podstawowym zadaniem układu chłodzenia jest utrzymywanie optymalnej temperatury pracy silnika, ale także ogrzewanie wnętrza samochodu. Jest to zatem niezwykle ważny system, który należy systematycznie czyścić. W przeciwnym razie może ulec awarii. Jakie preparaty do czyszczenia układu chłodzenia wybrać, aby gwarantowały jego prawidłową pracę?

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Jak prawidłowo holować samochód?

Niektórych awarii samochodu nie da się uniknąć. Nawet jeśli systematycznie wymieniamy poszczególne części, może się zdarzyć sytuacja, w której pojazd odmówi nam całkowicie posłuszeństwa. Wówczas konieczne jest wezwanie lawety. O wiele mniej kosztownym rozwiązaniem będzie poproszenie znajomego o odholowanie auta. Podpowiadamy, jak zrobić to prawidłowo.

Komentarze: 0
Data: 31.07.2017

Poduszki silnika – jak wymienić? Jak rozpoznać uszkodzenie?

Komfortowe poruszanie się samochodem jest możliwe między innymi dzięki poduszkom silnika. Stanowią one elementy łączące sinik i skrzynię biegów z karoserią. Ich głównymi zadaniami są stabilizacja jednostki napędowej oraz ograniczenie drgań podczas jazdy. Jak rozpoznać uszkodzone poduszki silnika?

Komentarze: 0
Data: 28.07.2017

Montaż kolorowych żarówek – czy warto?

Rynek gadżetów motoryzacyjnych jest pełen kolorowych żarówek, za pomocą których możemy odmienić wygląd naszego samochodu. Tak naprawdę jednak z uwagi na obowiązujące w Polsce przepisy prawne mamy ograniczone możliwości personalizacji lamp. Jakie kolory są dopuszczalne i czy warto decydować się na tego typu modyfikacje?

Komentarze: 0
Data: 28.07.2017