Podnośnik samochodowy – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Podnośnik samochodowy powinien stanowić podstawowe wyposażenie każdego kierowcy. Nie trzeba go zawsze wozić ze sobą w aucie, gdyż do wymiany koła wystarczy zwykły lewarek, jednak jeśli chcemy wykonywać pewne naprawy samodzielnie lub kontrolować stan podwozia, jest to narzędzie niezwykle przydatne. Jaki podnośnik samochodowy sprawdzi się zatem najlepiej?

Komentarze: 0
Data: 21.06.2017

Tarcze hamulcowe – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Sprawnie działający układ hamulcowy wpływa przede wszystkim na skrócenie drogi hamowania, co daje szansę na uniknięcie kolizji drogowej. To jednak, czy sprawdza się on w ekstremalnych warunkach, zależy między innymi od jakości zamontowanych tarczy hamulcowych. Jakie tarcze wybrać, aby zwiększyć sprawność hamowania?

Komentarze: 0
Data: 20.06.2017

Ceramiczne klocki hamulcowe – wady i zalety.

Bezpieczeństwo jazdy samochodem gwarantuje wiele systemów, w tym przede wszystkim układ hamulcowy. Jego prawidłowe funkcjonowanie determinowane jest wieloma czynnikami, jednak dbałość o jakość części i systematyczne serwisowanie to dwa najistotniejsze aspekty, o których nie możemy zapominać. Istotnym elementem tego układu są klocki hamulcowe. Które z dostępnych na rynku rozwiązań sprawdzi się najlepiej?

Komentarze: 0
Data: 19.06.2017

Amortyzator – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Komfort jazdy samochodem zapewnia wiele podzespołów, w tym amortyzatory. Wpływają one nie tylko na wygodę poruszania się pojazdem, ale także zabezpieczają samochód przed negatywnym wpływem drgań w trakcie jazdy. Które amortyzatory wybrać, aby cieszyć się sprawnym autem?

Komentarze: 0
Data: 19.06.2017

Klocki hamulcowe – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych podzespołów, którego sprawność w bezpośredni sposób wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Istotnymi jego elementami są klocki hamulcowe, których cechą charakterystyczną jest to, iż stosunkowo szybko się zużywają. Które klocki hamulcowe wybrać, aby zagwarantować sprawność działania układu hamulcowego?

Komentarze: 0
Data: 19.06.2017

Płyn do chłodnicy – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Sprawność funkcjonowania silnika samochodowego uzależniona jest między innymi od zachowania optymalnej temperatury podczas jego pracy. Zapewnia to układ chłodzenia, którego głównym zadaniem jest utrzymywanie temperatury na stałym poziomie – około 100o Celsjusza. Dużą rolę w tym względzie odgrywa płyn do chłodnicy. Jak go wybrać, aby spełnił swoje zadanie?

Komentarze: 0
Data: 13.06.2017

Koło dwumasowe – do czego służy? Jak dbać?

O tym, że diesle to samochody, które charakteryzują się skomplikowaną budową, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z niezwykle czułych elementów montowanych w tych pojazdach jest dwumasowe koło zamachowe. Jeśli nie będziemy o nie dbać, szybko możemy się przekonać o tym, jak kosztowny jest to element. Do czego jednak służy ta część, jak ją pielęgnować i kiedy słychać koło dwumasowe?

Komentarze: 0
Data: 13.06.2017

Dziura w wydechu – jak naprawić?

Oznaką problemów z układem wydechowym jest jego głośna praca lub metaliczny odgłos wydobywający się z rury wydechowej podczas jazdy samochodem. Jeśli symptomy te się pojawią, nie ma co wpadać w panikę. Nieprzyjemne dźwięki zazwyczaj świadczą bowiem o powstaniu dziury w wydechu. Jest to nieszkodliwa awaria, z którą możemy uporać się samodzielnie. Jak to zrobić?

Komentarze: 0
Data: 13.06.2017

Przepalony bezpiecznik w samochodzie – jak sobie z nim poradzić?

Sprawność działania współcześnie konstruowanych samochodów w dużym stopniu opiera się na poprawnie funkcjonującej instalacji elektrycznej. Istotnymi elementami tego układu są bezpieczniki, które mogą się przepalić. Jak poradzić sobie z tym problemem, aby móc szybko ruszyć w dalszą drogę?

Komentarze: 0
Data: 07.06.2017

Jak załatać dziurę w karoserii?

Dziura w karoserii nie prezentuje się estetycznie. Jej przyczyną zazwyczaj jest rdza, która najczęściej atakuje podwozie, w tym zwłaszcza takie elementy jak obrzeża nadkoli, krawędzie drzwi czy też progi. Jeśli zależy nam na jak najmniejszym koszcie uporania się z tym problemem, dziurę w karoserii możemy załatać samodzielnie. Jak zatem to zrobić, aby skorodowane miejsce na powrót ładnie się prezentowało?

Komentarze: 0
Data: 07.06.2017