Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/jakie-felgi-do-seicento-ktore-beda-najlepsze/11712/ 2019-03-29 16:30:28.000000

Jakie felgi do Seicento? Które będą najlepsze?

Wybór odpowiednich felg to bardzo ważna kwestia. Jakie felgi do Seicento kupić?

Jakie felgi do Seicento?

Zakup nowych felg do samochodu może nastręczać trudności, jeśli nie ma się pewności, co do tego, jak dobierać felgi do opon. Dla osób, które nie chcą tracić czasu na zgłębianie zagadnień technicznych, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup felg na podstawie jednego z wielu konfiguratorów online, w których podaje się dane na temat pojazdu, by dowiedzieć się, jakie felgi będą do niego pasować. Warto jednak wiedzieć, jaki rozmiar felgi do Seicento będzie odpowiedni, by móc kupić je w dowolnym sklepie lub nawet pomyśleć o zastosowaniu innego rozmiaru niż dotychczas. Jak ustalić, jakie parametry powinny mieć felgi do Seicento?

  • Na podstawie homologacji producenta samochodu – warto kierować się oficjalnymi zaleceniami producenta samochodu. Znajdziemy w nich precyzyjne informacje na temat dopuszczalnego rozmiaru oraz parametrów, jakie powinny spełniać felgi.
  • Na podstawie konfiguratorów online – to również dobra metoda ustalenia, jaki typ felg sprawdzi się w konkretnym modelu samochodu.

Oficjalne zalecenia to dobry punkt wyjścia do zakupu felg do Seicento, ale i tak w tych rekomendacjach znajdziemy zakres rozmiarów i wariantów, które można zastosować. Ostateczną decyzję i tak trzeba będzie podjąć samodzielnie uwzględniając parametry opon, jakie zamierzamy założyć na felgi.

Jakie et felgi do Seicento?

Właściwe parametry techniczne felg są kluczowe przy dobieraniu ich do samochodu. W przypadku felg do Seicento i do każdego innego pojazdu należy zwrócić uwagę na:

  • ET felgi – czyli odsadzenie felgi. To odległość pomiędzy płaszczyzną montażową a osią symetrii felgi. Parametr ten decyduje o tym, jak głęboko w nadkolu zostanie usytuowana felga. ET jest wyrażane w milimetrach. Do Seicento stosuje się najczęściej felgi z odsadzeniem od 30 do 35 mm.
  • Średnica – jest wyrażana w calach. Do Seicento stosuje się najczęściej felgi o średnicy 13 oraz 14.
  • Szerokość felgi – także jest wyrażona w calach. Powinna być kompatybilna z rozmiarem opony oraz z zaleceniami producenta. Do Seicento często stosuje się felgi o szerokości 5 lub 5,5.
  • Rozstaw śrub montażowych – ważny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Felgi do Seicento mają rozstaw śrub 4x98.
  • Średnicę otworu centralnego – kolejny ważny parametr, choć zbyt szeroka średnica nie jest przeszkodą, gdyż można zastosować pierścień centrujący. Dedykowane do Seicento są felgi o średnicy otworu centralnego 58.10, ale z pierścieniem centrującym można zastosować także felgi 63.40 albo 64.10.

Znając standardowe wymiary felg do Seicento można o wiele łatwiej kupić je samodzielnie lub na bazie sugestii konfiguratora. Nie trzeba się wówczas głowić i szukać informacji o tym, jaka szerokość felgi do Seicento jest rekomendowana, a jakie największe felgi do Seicento można zastosować.

Felgi do seicento aluminiowe czy stalowe?

Wybierając felgi do Seicento trzeba podjąć decyzję nie tylko co do ich rozmiaru, ale również, co do materiału ich wykonania. Standardowo należy wybrać pomiędzy felgami stalowymi i aluminiowymi. Które z nich będą lepsze?

  • Felgi stalowe do Seicento – to zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Komplet felg stalowych do tego samochodu można kupić już za kilkaset złotych (najczęściej około 500 lub 600 złotych). Felgi stalowe nie są jednak tak estetyczne, jak felgi aluminiowe, a ich wybór jest znacznie mniejszy. To, czy felgi stalowe będą dobrym wyborem do Seicento, zależy od ogólnego stanu samochodu i od tego, jak wiele chce się w niego zainwestować. Jeśli auto jest zadbane i przykłada się dużą wagę do jego wyglądu, to felgi stalowe mogą trochę popsuć ogólne wrażenie. Jeśli natomiast auto ma swoje lata i zależy nam na tanich felgach, to stalowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Jakie felgi stalowe do Seicento? Popularnym wyborem są felgi stalowe 13 – na przykład marki Alcar.

  • Felgi aluminiowe do Seicento – alufelgi do Seicento to ciekawy wybór. Auto zyskuje dzięki temu na elegancji. Niestety felgi aluminiowe są droższe od stalowych i koszt ich zakupu będzie zbliżony do tysiąca złotych, ale za to nie trzeba już dokupować kołpaków, a same felgi będą prezentowały się znakomicie.

Jakie felgi aluminiowe do Seicento? Popularnym wyborem są felgi aluminiowe 14 – na przykład marki Allutec.

Czy felgi z Cinquecento pasują do Seicento?

O podobieństwie poszczególnych części i akcesoriów do Cinquecento i Seicento wiedzą niemal wszyscy użytkownicy tych pojazdów. Stąd właśnie pojawia się wątpliwość – czy felgi z Cinquecento będą dobre do Seicento? W większości przypadków tak będzie, ale warto upewnić się sprawdzając rozstaw śrub montażowych oraz otwór centralny felgi. Jeśli wszystko się zgadza i pozostałe parametry felg są kompatybilne, to można pomyśleć o ich przełożeniu do Seicento.

Wiedząc, jakie felgi wejdą do Seicento i jakie są najpopularniejsze warianty, można szybko i bezproblemowo dopasować odpowiedni wariant felg do swojego samochodu. Warto przy tym pamiętać, że liczą się także parametry opony i w zależności od nich należy dobrać felgi o optymalnej szerokości, średnicy i ET.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)