Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-calorocznych-175-65-jaki-model-wybrac/12649/ 2018-12-11 09:06:28.000000

Ranking opon całorocznych 175/65. Jaki model wybrać?

Najlepsze ogumienie warto wybierać przy pomocy specjalnych rankingów. Przedstawiamy jeden z nich.

Ranking opon całorocznych 175/65 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań - jakie wybrać?

Tego typu zestawienia pozwalają w sposób znaczący skrócić cały proces zakupowy. Jak bowiem wiadomo, produktów na rynku jest dostępnych bardzo dużo – producenci cały czas starają się dostarczać rozwiązania, które są dostosowywane do konkretnych warunków panujących na drodze.

Wszystko to sprawia, że pomimo zawężenia katalogu do opon o szerokości 175 i profilu 65, nadal na liście pozostaje kilkadziesiąt modeli, wyróżniających się nieco inną budową i parametrami. Ranking opon całorocznych pozwala więc wskazać te wyroby, które rzeczywiście są warte zainteresowania.

Warto podkreślić, że jest on generowany automatycznie, na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Analizując więc ranking najlepszych opon całorocznych, możemy sprawdzić, jakie dokładnie rozwiązania znajdują się obecnie na topie i są cenione przed klientów. Do tego dochodzą również oceny opon całorocznych, wystawiane przez użytkowników serwisu. Często wskazują oni na wszelkie mocne i słabe strony wybranego ogumienia.

Mając do dyspozycji tak szeroki zestaw informacji, jest nam znacznie łatwiej znaleźć jedno, najlepsze dla nas ogumienie. Co istotne, ranking opon do samochodów osobowych jest regularnie aktualizowany, dzięki czemu zawsze dysponujecie świeżymi informacjami. W zestawieniu znajdują się zarówno opony klasy średniej, jak i premium. Jest to jednocześnie także ranking producentów opon całorocznych, który wskazuje na najlepsze firmy działające na rynku.

Jak wybrać opony całoroczne 175/65?

Decydując się na konkretne rozwiązania, warto sprawdzić, jaki bieżnik został wykorzystany. Jak już bowiem wspominaliśmy, producenci cały czas starają się, by ich ogumienie dobrze sprawdzało się w absolutnie każdych warunkach. Opony bieżnikowane mogą więc wyróżniać się lepszym przekładaniem energii na moc, niższym zużyciem paliwa czy też lepszą jazdą na nawierzchniach nieprzygotowanych.

Niektórzy producenci decydują się również na zastosowanie dodatkowe rantu ochronnego, co również wpływa na jazdę. Poza szerokością 175 i profilem 65, nie możemy zapominać także o średnicy, która także ma wpływ na ostateczny wybór. W sklepie znajdują się opony całoroczne 175/65 R13, R14 oraz R15.

 

Co jeszcze ma znaczenie? Przede wszystkim współczynnik przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Do tego należy dodać również opory toczenia wpływające na zużycie paliwa oraz hałas generowany podczas jazdy. Analiza tych elementów pozwoli dokonać właściwego wyboru.

Warto wiedzieć!

Dla wielu użytkowników kluczowe znaczenie ma również renoma producenta, który odpowiada za przygotowanie ogumienia. Nie ma co się temu dziwić, w końcu w ofercie znaleźć można wyroby wielu firm. Godne polecenia się opony całoroczne Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)