Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-letnich-225-40-ktory-model-wybrac/12659/ 2019-04-03 18:45:09.000000

Ranking opon letnich 225/40. Który model wybrać?

Na jakie opony letnie o szerokości 225 i profilu 40 należy się zdecydować? Sprawdźmy w rankingu!

Ranking opon letnich 225/40 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Szeroko pojęty rynek motoryzacyjny jest niezwykle rozbudowany. Mowa tu nie tylko o produkcji nowych pojazdów, ale również o wszelkich produktach dodatkowych i ogumieniu. W przypadku opon wybór jest o tyle szeroki, że producenci cały czas starają się opracowywać rozwiązania, które okażą się bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie można się dziwić, że w sklepie znaleźć można mnóstwo modeli ogumienia, zróżnicowanych pod względem najważniejszych parametrów technicznych. Dotyczy to także opon 225/40.

Jak więc dokonać wyboru tego najlepszego kompletu? Możemy oczywiście kierować się wyłącznie ceną, co jednak w niektórych przypadkach może spowodować zakup ogumienia, które okaże się po prostu słabej jakości. Lepszym wyjściem z sytuacji będzie przeprowadzenie dokładnej analizy wspomnianych parametrów. Niezwykle pomocny w tym okaże się ranking opon letnich, który przygotowaliśmy.

Co ważne, jest on generowany na podstawie danych sprzedażowych, co oznacza, że przedstawia opony najchętniej wybierane przez użytkowników sklepu. Jak można się domyślić, na ich popularność przekłada się wysoka jakość wykonania, o której możemy przekonać się czytając opinie na temat wybranych produktów. Analiza tego typu informacji sprawia, że dość szybko znajdziemy najlepsze opony letnie klasy średniej bądź premium.

Opony letnie 225/40 – jak wybrać?

Zestawienie ogumienia czy też ranking producentów opon letnich daje nam dostęp do rozwiązań najlepszych. Żeby dopasować je do posiadanego pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Mowa tu przede wszystkim o parametrach wpływających na zachowanie opon na drodze. Każdy produkt opisany jest między innymi za sprawą współczynnika przyczepności na mokrej nawierzchni, który wskazuje na możliwą drogę hamowania. Klasa A jest najlepsza, natomiast E najgorsza. Jeśli zależy nam na jeździe ekonomicznej, powinniśmy zwrócić uwagę także na opory toczenia, które wpływają na zużycie paliwa. Im są one mniejsze, tym lepiej.

 

Analizując poszczególne produkty, warto wziąć pod uwagę także poziom generowanego hałasu, rodzaj zastosowanego bieżnika oraz średnicę opon. Na rynku znaleźć można między innymi opony letnie 225/40 R17, R18 oraz R19. Sporo powie nam również test opon letnich, który często jest wykonywany na różnych rodzajach ogumienia.

Warto wiedzieć!

Jak już wspominaliśmy, rynek jest niezwykle zróżnicowany, toteż nie powinno dziwić nas to, jak wiele firm zajmuje się produkcją ogumienia. Jaka jest jednak najlepsza firma opon letnich? To oczywiście zależy od poszczególnych odmian. W sklepie znaleźć można opony letnie Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)