Udostępnij
Skomentuj
https://www.motoria.pl/wiadomosc/ranking-opon-zimowych-215-55-najchetniej-wybierane-modele/12664/ 2018-12-11 14:00:16.000000

Ranking opon zimowych 215/55. Najchętniej wybierane modele

Prezentujemy najczęściej kupowane opony 215/55. Na które z nich warto się zdecydować?

Ranking opon zimowych 215/55 - TOP 10 najpopularniejszych rozwiązań. Jakie wybrać?

Na rynku dostępne jest ogumienie 215/55 dostosowane do standardowych samochodów osobowych i SUV-ów. Podana szerokość i profil są bardzo często spotykane na rynku, toteż warto zwrócić uwagę również na inne parametry techniczne. Opony zimowe bieżnikowane są bowiem zróżnicowane pod wieloma względami, które z pewnością pomogą nam dokonać ostatecznego wyboru.

To samo tyczy się opinii użytkowników sklepów oraz publikowanych rankingów jakości opon samochodowych. Tego typu zestawienia obejmują przede wszystkim dane sprzedażowe – są one bardzo ważne, ponieważ pomagają sprawdzić, które dokładnie produkty cieszą się obecnie uznaniem wśród klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco skrócić cały proces wyboru.

Porównanie opon zimowych dotyczy również ich parametrów (o których powiemy za chwilę), a także opinii wystawianych przez użytkowników. Chętnie dzielą się oni swoimi doświadczeniami, a także wskazują na wszelkie mocne i słabe strony poszczególnych produktów. Oceny opon zimowych skupiają się przede wszystkim na ich zachowaniu podczas jazdy – jak wiadomo, w okresie jesienno-zimowym droga często jest mokra i śliska. Tylko dobrej jakości ogumienie zapewni bezpieczeństwo jazdy.

Warto podkreślić, że test opon zimowych dotyczy produktów różnych kategorii. Mowa tu o produktach klasy średniej i premium. Biorąc pod uwagę również to, że dostępny jest ranking opon do SUV-a, można śmiało stwierdzić, że zestawienie okaże się niezwykle przydatne dla każdego.

Ranking opon zimowych – które wybrać?

Analiza trendów rynkowych przybliża nas do znalezienia najlepszych opon, które zapewnią komfortową i bezpieczną jazdę w zimie. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto jeszcze prześledzić karty produktowe interesujących nas modeli. Dostępne są w nich bowiem informacje, które wskażą nam na konkretne parametry ogumienia.

Te natomiast dotyczą między innymi oporów toczenia, które wpływają na poziom zużycia paliwa. Im są one mniejsze, tym bardziej ekonomiczna okaże się jazda. Do tego warto dodać również współczynnik przyczepności wskazujący na drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Zgodnie z europejskim systemem etykietowania, wyznaczane są klasy od A (najlepsza) do E.

 

Producenci realizują również rankingi głośności opon, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jaki hałas jest generowany przez oponę podczas jazdy. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na średnicę – w sklepie zakupić można opony zimowe 215/55 R16, R17 oraz R18.

Warto wiedzieć!

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o równie ważnym kryterium wyboru, jakim jest renoma firmy odpowiedzialnej za przygotowanie ogumienia. Produkty uznanych producentów gwarantują nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również odpowiednią żywotność. Godne polecenia są między innymi opony zimowe Bridgestone, Dębica, Dunlop, Continental, FalkenHankook, KleberMichelin, Pirelli oraz Goodyear.

Udostępnij
5,0
1 ocena
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Trochę oderwany od rzeczywistości ten ranking i trochę bez ładu i składu niestety. Powinno być kilka grup, porównanie parametrów, jakaś konkretna tabelka itp. Sam wybierając opony kieruję się głównie parametrami i opiniami no i oczywiście porównaniem ich do ceny. Ostatnio najlepiej pod tym kątem wypadała Yokohama Bluearth V905 i na takich zimówkach teraz jeżdżę.